11 Δεκεμβρίου 2014 - Παγκόσμια Ημέρα του Παιδιού

Στις 11 Δεκεμβρίου, στα πλαίσια του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας του Παιδιού, οι εκπαιδευτικοί Βαταμίδου Χρυσούλα και Ζήκου Καλυψώ συνόδευσαν τους μαθητές της ΣΤ τάξης του 15ου Δημοτικού, ανταποκρινόμενοι στην πρόσκληση των μαθητών του 12ου Δημοτικού Σχολείου Ξάνθης, για να επισκεφθούν το σχολείο τους. Την ίδια πρόσκληση είχαν απευθύνει και στους μαθητές του Μειονοτικού Δημοτικού Σχολείου Άλματος.

Οι μαθητές και των τριών σχολείων παρακολούθησαν τη θεατρική παράσταση "Τα καινούρια ρούχα του βασιλιά", έπαιξαν παιχνίδια γνωριμίας και συνεργασίας, διασκέδασαν, τραγούδησα, ζωγράφισαν και πέρασαν πάρα πολύ όμορφα.

Αποχαιρετώντας τους φίλους τους από το 12ο Δημοτικό Σχολείο Ξάνθης, οι μαθητές μας δέχτηκαν πολλά δώρα για τα παδιά των Σχολείων μας.

Τους ευχαριστούμε πολύ.

dscf0269 dscf0274 dscf0276 dscf0286 dscf0294 dscf0346 dscf0350 dscf0366