1η Επιστημονική Συνάντηση για τον Εθελοντισμό στο Σχολείο

Η παρουσίαση του 20ου Δημοτικού Σχολείου Ξάνθης, που έγινε στα πλαίσια της 1ης Επιστημονικής Συνάντησης για τον Εθελοντισμό στο Σχολείο. Αθήνα 28-29 Μαΐου 2016. To σχολείο μας εκπροσώπησαν οι δασκάλες Δαλακούρα Λαμπρινή και Κριτσώλη Ζωή.

alt=""

Στα πλαίσια του προγράμματος "ΝΟΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΡΩ" οι μαθητές μας έβαψαν και ομόρφυναν την κεντρική πλατεία του Δροσερού!!
Το βίντεο παρουσιάστηκε στην "1η Επιστημονική Συνάντηση για τον Εθελοντισμό στο Σχολείο". Αθήνα 28-29 Μαΐου 2016

alt=""

Στα πλαίσια του προγράμματος "ΝΟΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΡΩ" οι μαθητές μας τραγούδησαν το τραγούδι που έγραψε και επιμελήθηκε η Διευθύντρια του σχολείου, Παπαϊωάννου Αριάνα.