Μουσικές Συναντήσεις - Νέες Ταυτότητες

Την Τετάρτη 8/2/2017 οι μαθητές των τμημάτων ΣΤ1 του 15ου Δ.Σχ. και Δ1 του 20ου Δ.Σχ. επισκέφθηκαν το 4ο Δ.Σχ. Ξάνθης στα πλαίσια του προγράμματος "Μουσικές Συναντήσεις - Νέες Ταυτότητες", που υλοποιούν οι εκπαιδευτικοί των σχολείων μας σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς του 4ου Δημοτικού Σχολείου.

Τη μεταφορά των μαθητών μας ανέλαβε για ακόμη μία φορά το Δ' Σ.Σ. και το ευχαριστούμε!

Τους μαθητές μας υποδέχτηκε ο Διευθυντής του 4ου Δ.Σχ., κ.Μακρογιαννόπουλος, ο οποίος τους ξενάγησε στο πολύ όμορφο αναπαλαιωμένο κτίριο του 4ου Δημοτικού Σχολείου Ξάνθης.

Tο "σπάσιμο του πάγου" μεταξύ των παιδιών ανέλαβε η μουσικός-εμψυχώτρια, Ξανθή Αναστασιάδου, την οποία ευχαριστούμε πολύ!

Κατόπιν, οι δασκάλες μουσικής του σχολείου μας, Μαρία Μανανά και Ιωάννα Αμπατζίδου, ενώσανε τα "μαγικά" τους με τη δασκάλα μουσικής του 4ου Δ.Σχ., Έφη Μπαλτζοπούλου, και ταξίδεψαν τους μαθητές στον υπέροχο κόσμο της μουσικής. Ένα ταξίδι με προορισμό τη φιλία και το σπάσιμο των προκαταλήψεων και του ρατσισμού.

Μπράβο σε όλους τους εκπαιδευτικούς που συμμετείχαν και στις δασκάλες Ζωή Κριτσώλη και Σόνια Γαρουφαλή.